Posts from 2018-03-19

Fotografia komunijna Wrocław

 

Wiem, że mam dopiero marzec. Wiem, że do maja jeszcze dwa miesiące. Ale jeśli ktoś planuje mieć piękne zdjęcia komunijne swojego dziecka, to czas najwyższy zamówić fotografa. W większości parafii przyjął się zwyczaj, że jeden fotograf robi zdjęcia wszystkim dzieciom podczas  mszy świętej. Czasem wykonuje też portrety przy ołtarzu. I to bardzo dobry zwyczaj, tak długo, jak mówimy o zdjęciach we wnętrzu kościoła podczas samej komunii. Później warto zamówić fotografa, aby skupił swą uwagę tylko na naszym dziecku i na naszej rodzinie. Kilka niebanalnych ujęć można wykonać zarówno w dniu samej uroczystości jak i w późniejszym terminie. 

Sesja komunijna Wroclaw 

 

Sesja noworodkowa Wrocław - Tymoteusz

 

Czy to już dzisiaj? O tak!  Polska: Nigeria  Mecz naszej kadry narodowej w piłce nożnej i to we Wrocławiu! . Trzymam kciuki za piłkarzy i za kibiców. Oby atmosfera była gorąca i aby na trybunach nikt nie zmarzł. 

A tymczasem......,   na sesji noworodkowej......, nasz mały Tymek nie dość że na golaska, to jeszcze śpi. Niezły z niego kibic... :)

Sesja noworodkowa Wrocław - Tymoteusz

 

 

Sesja noworodkowa Wrocław

 

Im prostsze zdjęcie, tym cudniejsze zdjęcie. Często tao powiedzenie się sprawdza. Dla mnie to zdjęcie jest cudne. Przepraszam za brak skromności w tym wypadku, ale sami rozumiecie. A co najlepsze, to zdjęcie nie było zaplanowane. Po prostu mama karmiła maluszka podczas jego sesji noworodkowej a ja, używając czarnego kocyka za tło, wykorzystałam te małe stópki i dłoń tatusia. I znów sprawdza się moja oferta o minimalnej ilości zdjęć i braku kosztów przy każdym dodatkowym kadrze. Sesje noworodkowe bywają nieprzewidywalne  (oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu :)

Sesja noworodkowa Wrocław 

 

Sesja dziecięca Wrocław - Filip

 

Bardzo lubię zdjęcia seryjne. Ale uwaga, nie mam tu na myśli zdjęć wykonywanych kolejno w bardzo krótkim czasie, ale kilka ujęć dziecka połączonych na jednym zdjęciu. W moim odczuciu jedno zwyczajne zdjęcie nie zrobi tak miłego dla oka efektu jak kilka zdjęć. Czasem te 3-4 zdjęcia wystarczą aby opowiedzieć krótką historię, np. o tym, jak Filip chciałby zbudować samolot. A jaką historię chciałoby opowiedzieć Twoje dziecko podczas sesji fotograficznej?

Sesja dziecięca Wrocław - Filip

 

Sesja dziecięca Wrocław- Maja

 

W poprzednim poście pisałam o chłopcu, który chciał zbudować samolot. Dzisiaj Maja podczas sesji fotograficznej rozmarzyła się w ... błękitnych okularach. No właśnie, nie mam różowych na stanie. Ale myślę, że błękitne też się sprawdzą :)

Sesja dziecięca Wrocław- Maja 

 

Sesja noworodków Wrocław

 

Często spotykam się z pytaniami, czy fotografowanie takich małych istotek jest bezpieczne. Już więc tłumaczą: ja i rodzice nie zawsze możemy czuć się bezpiecznie ponieważ zdarza się, że noworodek leżący na golaska na naszych rękach relaksuje się na tyle, że... no właśnie, na tyle, że koszulki i spodnie dorosłych należy zmienić na czyste i suche. Natomiast same maluszki są, co więcej, muszą być bezpieczne. Podczas sesji noworodkowej włączamy wiatraczek, który nagrzewa pomieszczenie oraz swym szumem usypia dziecko. Wszelkie ujęcia robione są z niezwykłą dbałością o bezpieczeństwo i komfort małego modela. Pomocni są wtedy sami rodzice, którzy cały czas obecni i asystują przy większość ujęć.  Nie ukrywam, że do uzyskania finalnego zdjęcia wykorzystuję photshopa, który sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. Dlatego nie martwcie się o małe istotki :) 

Sesja noworodków Wrocław